Česká národopisná společnost

Ostatní

Ústav evropské etnologie FF MU a Sdružení občanů chorvatské národnosti v ČR zvou na prezentaci knihy Barvy chorvatské Moravy, která se uskuteční 9. 4. 2018 v 17.00 na FF MU v Brně (A. Nováka 1).

Národní zemědělské muzeum vyhlašuje soutěž o nejlepší bakalářské, diplomové a doktorské práce Věda pro zemi. Práce lze přihlašovat do 30. června 2018. Tematické okruhy a další informace o soutěži naleznete v příloze a na www.vedaprozemi.cz.

Národopisné muzeum Národního muzea v Praze připravilo na březen několik akcí. Začínají přednáškovým cyklem Slovo tradice a kontext, v rámci něhož vystoupí 1. března Adam Otruba, který promluví o lidové písni ze západoslovenských Myjavských Kopanic. Další přednáška bude patřit 7. března Petru Janečkovi a týkat se bude nemateriálního kulturního dědictví UNESCO a České republiky. Tradiční řemeslné dílny připravily na 10. března točení a malování fajánsí, pro děti pak výrobu květin. V cyklu Folklorní regiony Čech, Moravy a Slezska se 10. března představí Malá Haná. Březnový program Národopisného muzea doplní 18. března koncert skotské hudební skupiny Dun Creagan a 31. března velikonoční program. Podrobnosti k programům najdete v přílohách.

Česká národopisná společnost, z. s., se rozhodla podpořit vědeckou práci mladých badatelů a vyhlašuje Studentskou cenu České národopisné společnosti. Studentská cena je vyhlašována ve dvou kategoriích – pro nejlepší bakalářskou a nejlepší diplomovou práci. Podmínky Studentské ceny najdete v přiloženém souboru. Konečný termín přihlášení prací je 28. února 2018.

Národopisné muzeum Národního muzea v Praze připravilo na únor několik akcí. Začínají přednáškovým cyklem Slovo tradice a kontext, v rámci něhož vystoupí 1. února Ondřej Skovajsa, který představí nový překlad Listů trávy Walta Whitmana. Tradiční řemeslné dílny připravily na 17. února ruční zpracování vlny, pro děti pak program o masopustních maskách z Hlinecka. V cyklu Folklorní regiony Čech, Moravy a Slezska se 17. února představí Hlinecko s masopustní obchůzkou. Únorový program doplní také dvě přednášky o minulosti a přítomnosti Národopisného muzea (21. února) a o stále expozici v tomto muzeu (28. února). Kromě toho se v Národopisném muzeu konají i dvě výstavy – Jak vzniká výstava a Fenomén masopust. Podrobnosti k programům najdete v přílohách.

Strana 1 z 3


Nákupní košík

Česká národopisná společnost, z. s.
zapsaný spolek při Radě vědeckých společností České republiky Praha

Adresa:
Národní třída 3
117 20 PRAHA 1
Česká republika
IČO: 00444928

Bankovní spojení:
Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, 117 21 Praha 1
Číslo účtu: 2300812413/2010
IBAN: CZ6120100000002300812413, SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
E-mail: info@narodopisnaspolecnost.cz