Česká národopisná společnost

Ostatní

Časopis Národopisná revue vypisuje na rok 2019 monotematické číslo Tradice a náboženství. Abstrakty zasílejte prosím do konce listopadu na adresu výkonné redaktorky Lucie Uhlíkové (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), rozhodnutí o obsahu čísla bude dořešeno v prosinci. Deadline pro odevzdání studií je listopad 2018.

Národopisné muzeum Národního muzea v Praze připravilo na listopad několik akcí. Začíná se 2. listopadu výstavou Muzea v přírodě – za poznáním i odpočinkem. V přednáškovém cyklu Slovo tradice a kontext vystoupí taktéž 2. listopadu Aida Mujacić s přednáškou o cestách Ludvíka Kuby na Balkán. Tradiční řemeslné dílny představí 11. a 12. listopadu vyřezávání a polychromii kralických dřevěných figurek, pro děti je pak připravena bylinková dílna. V cyklu Folklorní regiony Čech, Moravy a Slezska se 11. listopadu představí Plzeňsko. A konečně 25. listopadu jste zváni na program o životě mongolské komunity v ČR. Podrobnosti k programům najdete v přílohách.

Národopisné muzeum Národního muzea v Praze připravilo na říjen několik akcí. Začíná se 1. října výstavou Selské brány na Boleslavsku. V přednáškovém cyklu Slovo tradice a kontext vystoupí 5. října Dana Bittnerová s přednáškou na téma proměn dětského folkloru. Tradiční řemeslné dílny představí 14. října krosienky – pletení na rámu. V cyklu Folklorní regiony Čech, Moravy a Slezska se 14. října můžete těšit na Kyjovsko. A konečně 21. října jste zváni na program Podještědská svatba. Podrobnosti k jednotlivým programům najdete v přílohách.

 

Právě vyšlo nové číslo Národopisného věstníku. Naleznete jej pod tímto odkazem.

 

Národopisné muzeum Národního muzea v Praze připravilo na září několik akcí. Začíná se 9. září řemeslnými dílnami, které se tentokrát věnují podmalbě na skle. V cyklu Folklorní regiony českých zemí se 9. září představí Chodsko – v programu vystoupí Národopisný soubor Postřekov. Dne 10. září proběhne Slavnost Rumunů a tradiční festival Buchty a loutky dětem proběhne 16. září. Poslední zářijový den pak v rámci Cyklu Cizinci v České republice bude program věnován Ukrajincům. Podrobnosti k programům najdete v přílohách.

Strana 1 z 2


Nákupní košík

Česká národopisná společnost, z. s.
zapsaný spolek při Radě vědeckých společností České republiky Praha

Adresa:
Národní třída 3
117 20 PRAHA 1
Česká republika
IČO: 00444928

Bankovní spojení:
Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, 117 21 Praha 1
Číslo účtu: 2300812413/2010
IBAN: CZ6120100000002300812413, SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
E-mail: info@narodopisnaspolecnost.cz